Our product range includes a wide range of electrical extension board, round extension board, power extension cord, power extension board and electric extension socket.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Number of Ways | 3 Way |
| Cable Length | no cable |
| Current Rating | will be |
| Switch Control | Individual Switches |
| Body Material | Plastic |
| USB Ports | No |
| Plug Type | 3-Pin |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Number of Ways | 6 Way |
| Cable Length | 2 m |
| Current Rating | 6 A |
| Switch Control | Master Switch |
| Body Material | Plastic |
| USB Ports | No |
| Type/Design | Round |
| Protection Features | Surge Protection, Overload Protection, Fuse Protection, Safety Shutter |
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Number of Ways | 3 Way |
| Cable Length | 2 m |
| Current Rating | 6 A |
| Body Material | Plastic |
| USB Ports | No |
| Type/Design | Round |
| Protection Features | Fuse Protection, Overload Protection, Surge Protection |
₹ 88 / Piece Get Latest Price
| Number of Ways | 8 Way |
| Cable Length | 3 m |
| Current Rating | 10 A |
| Body Material | Plastic |
| USB Ports | No |
| Type/Design | Power Strip |
| Protection Features | Surge Protection, Overload Protection |
₹ 88 / Piece Get Latest Price
| Number of Ways | 6 Way |
| Cable Length | 2 m |
| Current Rating | 16 A |
| Body Material | Plastic |
| USB Ports | No |
| Type/Design | Power Strip |
| Protection Features | Overload Protection, Surge Protection |
₹ 49 / Piece Get Latest Price
| Number of Sockets | 4 Sockets |
| Cable Length | 8 m |
| Current Rating | 6 A |
| USB Ports | 6 Ports |
| Switch Type | Master Switch Only |
| Type | Power Strip |
| Body Material | Plastic / ABS |
| Features | Overload Protection, Surge Protection, Wall Mountable, Child Safety Shutter, Fire Retardant, LED Indicator |
| Plug Type | 3-Pin |
Mr. Rajpoot (Proprietor)
G & R Sons
2nd Floor, B-157/4, Street No. 10, New Usmanpur
New Delhi - 110053, Delhi, India