We G & R Sons are the leading manufacturer of all kind Gate light ,Wall light, Hanging light, Bamboo hanging light, Fabric hanging and wall light, Bollard light, Garden light, Pole light, Aluminum hanging, Spot light Table lamp, Study lamp, wire lamp etc.
Looking for buyer from , Hyderabad,Vijaywada,Chennai,Bangluru,kolkatta,Coimtore, Ernakulam,Kocchi,Nagpur,Mumbai,pune,Jammu & Kashmir, Ludhiyana,Hubli,Goa,Dargiling, Shimla,Manali,Chandighrah,Bikaner,Shri ganga nagar,Ahmedabad,Surat,Vadodara.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Decorative |
| Power | 12 W |
| Certification | ISI |
| Base Material | Stainless Steel |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Operating Voltage | 105 V |
Minimum order quantity: 36 Piece
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 110 V |
Minimum order quantity: 24 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 276 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Certification | ISI |
| Power | 15 W |
| Base Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 665 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | Black |
| Current | 15 Amp |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 24 Piece
We have uniquely positioned in the market by offering best and excellent quality collections of 15 W Gate Light that are designed for entrance gate to give them a very smart and beautiful looks in affordable rates.
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Current | 13 A |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 96 Piece
Our organization has gain lots of admiration in the market by offering best quality collection of Fancy Gate Light that is designed for entrance installations that are very smart and pretty in designs.
Features:
Xylo finished
Cost effective rates
Perfect appreciated
Longer life
Water proof finished
Different watt options
Cost effective rates
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 24 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Power | 50 W |
| Shape | Square |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 120 V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 24 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Operating Voltage | 125 V |
Minimum order quantity: 108 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | Black |
| Diameter | 4.3 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 24 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Base Color | Chrome |
| Color | Chrome |
| Operating Voltage | 220V |
| Carton Contain | 36 Piece |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 108 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 20 W |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Operating Voltage | 120 V |
| Current | 110 A |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 24 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 673 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Power | 10 W |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Operating Voltage | 110 V |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 48 Piece
₹ 252 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Operating Voltage | 110 V |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 12 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | Black |
| Operating Voltage | 105 W |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 180 W |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 36 Piece
₹ 580 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Power | 15 W |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Operating Voltage | 120 V |
Minimum order quantity: 60 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 36 Piece
₹ 645 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 24 Piece
₹ 750 / Piece(s) Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Power | 15 W |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Operating Voltage | 110 V |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 24 Piece(s)
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 120 V |
| Diameter | 4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 48 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | Black |
Minimum order quantity: 30 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 20 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 110 V |
| Current | 15 A |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 36 Piece
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 120 V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 48 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | Black |
| Operating Voltage | 110 V |
Minimum order quantity: 48 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.l
₹ 370 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 27 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | Black |
| Operating Voltage | 240 V |
| Diameter | 8 inch |
| Weight | 800 gm |
| Bulb Use | B22 |
Minimum order quantity: 24 Piece
₹ 175 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 18 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 120 V |
| Current | 110 A |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 12 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Diameter | 4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 10 inch |
Minimum order quantity: 108 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 18 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Square |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Operating Voltage | 105 W |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Certification | ISI |
| Power | 15 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Square |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 108 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Power | 18 W |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Incandascent |
Minimum order quantity: 48 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
Minimum order quantity: 24 Piece
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP40 |
| Lighting Type | LED |
| Certification | CE |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Power | 15 W |
| Wattage | 12 W |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Incandascent |
Minimum order quantity: 24 Piece
Samrat look like an antic piece and it contain aluminium and polly carbonate unbrekable glass
And dimention 09 inch by 20 inch
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Square |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 110 V |
| Current | 180 A |
| Country of Origin | Made in India |
| Base Material | Black Metal & Glass |
Minimum order quantity: 48 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Wattage | 15 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Mr. Rajpoot (Proprietor)
G & R Sons
2nd Floor, B-157/4, Street No. 10, New Usmanpur
New Delhi - 110053, Delhi, India