We G & R Sons are the leading manufacturer of all kind Gate light ,Wall light, Hanging light, Bamboo hanging light, Fabric hanging and wall light, Bollard light, Garden light, Pole light, Aluminum hanging, Spot light Table lamp, Study lamp, wire lamp etc.
Looking for buyer from , Hyderabad,Vijaywada,Chennai,Bangluru,kolkatta,Coimtore, Ernakulam,Kocchi,Nagpur,Mumbai,pune,Jammu & Kashmir, Ludhiyana,Hubli,Goa,Dargiling, Shimla,Manali,Chandighrah,Bikaner,Shri ganga nagar,Ahmedabad,Surat,Vadodara.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 W |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Type | Wall Mounted |
| Material | Wood |
| Style | Modern |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 W |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Type | Wall Mounted |
| Material | Metal |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 345 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 W |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Type | Wall Mounted |
| Material | Wood |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 260 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 W |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Type | Wall Mounted |
| Material | Metal |
Minimum order quantity: 48 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 W |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Type | Wall Mounted |
| Material | Metal |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 W |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Material | Brass And Metal |
| Style | Modern |
Minimum order quantity: 40 Piece
it gives good look with square glass fitting colour brown with chrome layer
Good combination of colour....people can decorate their house with this article
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Fixture Material | Metal |
| Design/Shape | Round |
| Light Source Type | LED |
| Color | White |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 W |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Type | Wall Mounted |
| Material | Wood |
| Style | Modern |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Type | Wall Mounted |
| Shade Direction | Up-Down |
| Material | Metal |
| Wattage | 69 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Lighting Type | Incandascent |
Minimum order quantity: 36 Piece
Mr. Rajpoot (Proprietor)
G & R Sons
2nd Floor, B-157/4, Street No. 10, New Usmanpur
New Delhi - 110053, Delhi, India