We G & R Sons are the leading manufacturer of all kind Gate light ,Wall light, Hanging light, Bamboo hanging light, Fabric hanging and wall light, Bollard light, Garden light, Pole light, Aluminum hanging, Spot light Table lamp, Study lamp, wire lamp etc.
Looking for buyer from , Hyderabad,Vijaywada,Chennai,Bangluru,kolkatta,Coimtore, Ernakulam,Kocchi,Nagpur,Mumbai,pune,Jammu & Kashmir, Ludhiyana,Hubli,Goa,Dargiling, Shimla,Manali,Chandighrah,Bikaner,Shri ganga nagar,Ahmedabad,Surat,Vadodara.
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 10 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 7.3 inch |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Base Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Operating Voltage | 12 V |
| Diameter | 4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 8 inch |
Minimum order quantity: 108 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 12 W |
| Base Material | Aluminium And Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Operating Voltage | 15 V |
| Current | 10 A |
| Diameter | 4.2 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 144 Piece
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Decorative |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Operating Voltage | 15 V |
| Diameter | 4.6 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 8 inch |
Minimum order quantity: 48 Piece
Mr. Rajpoot (Proprietor)
G & R Sons
2nd Floor, B-157/4, Street No. 10, New Usmanpur
New Delhi - 110053, Delhi, India