We G & R Sons are the leading manufacturer of all kind Gate light ,Wall light, Hanging light, Bamboo hanging light, Fabric hanging and wall light, Bollard light, Garden light, Pole light, Aluminum hanging, Spot light Table lamp, Study lamp, wire lamp etc.
Looking for buyer from , Hyderabad,Vijaywada,Chennai,Bangluru,kolkatta,Coimtore, Ernakulam,Kocchi,Nagpur,Mumbai,pune,Jammu & Kashmir, Ludhiyana,Hubli,Goa,Dargiling, Shimla,Manali,Chandighrah,Bikaner,Shri ganga nagar,Ahmedabad,Surat,Vadodara.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 10 W |
| Base Material | Steel |
| Shape | Square |
| Acceptable Payment Mode | Online |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 179 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Type | Hanging Lamp |
| Lighting Type | Fluorescent Bulb |
| Usage/Application | Home |
| Style | Contemporary |
| Wattage | 12W |
| Shade Direction | Down |
Minimum order quantity: 45 Piece
Owing to the commitment of experts and professional, we are best in supplying best quality collection of Fancy Hanging Light that are used for lightening and decoration purpose that are available in affordable rates.
Features:
•
Stylish
•
Beautiful to look
•
Light weighted
•
Durable
•
Water proof
•
Perfect approach
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Decorative |
| Power | 10 W |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Acceptable Payment Mode | Online |
₹ 360 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Decorative |
| Power | 10 W |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Acceptable Payment Mode | Online |
Backed with diligent team of professional, we are best in supplying world class collections of Metal Gate Light that are designed for used for lighting purpose in commercial industry.
Features:
Perfect finish
Nominal rates
Perfect approach
Best in designs
Longer life
Water proof approach
₹ 647 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 10 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Acceptable Payment Mode | Online |
Minimum order quantity: 45 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 520 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Decorative |
| Base Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Acceptable Payment Mode | Cheque/Cash |
German gate light ...we have in five colour , blue, black, clear, green, golden....poly carbonate....unbreakable, crystal clear shining, designer reflector with poly carbonate material...standard hight 13 inchs, with 10 inch beith....newly launch series with extremely good quality and this product design by experience hand in gate lights....customers giving good reviews
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Type | Hanging Lamp |
| Lighting Type | Fluorescent Bulb |
| Style | Handmade |
| Material | Iron |
| Usage/Application | Decoration |
Minimum order quantity: 56 Piece
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Length | 20 m |
| Main Color | Multicolor |
| Usage/Application | Decoration |
| Type | Hanging Lamp |
| Lighting Type | Fluorescent Bulb |
| Style | Handmade |
Minimum order quantity: 48 Piece
Mr. Rajpoot (Proprietor)
G & R Sons
2nd Floor, B-157/4, Street No. 10, New Usmanpur
New Delhi - 110053, Delhi, India