We G & R Sons are the leading manufacturer of all kind Gate light ,Wall light, Hanging light, Bamboo hanging light, Fabric hanging and wall light, Bollard light, Garden light, Pole light, Aluminum hanging, Spot light Table lamp, Study lamp, wire lamp etc.
Looking for buyer from , Hyderabad,Vijaywada,Chennai,Bangluru,kolkatta,Coimtore, Ernakulam,Kocchi,Nagpur,Mumbai,pune,Jammu & Kashmir, Ludhiyana,Hubli,Goa,Dargiling, Shimla,Manali,Chandighrah,Bikaner,Shri ganga nagar,Ahmedabad,Surat,Vadodara.
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Type | Hanging Lamp |
| Lighting Type | Fluorescent Bulb |
| Style | Contemporary |
| Lighting Color | Black |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Home |
Minimum order quantity: 36 Piece
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Indoor |
| Theme | Hand Painted |
| Lighting Type | LED |
| Style | Antique |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Type | Hanging Lamp |
| Lighting Type | Fluorescent Bulb |
| Style | Handmade |
| Material | Iron |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Decoration |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Hanging Lantern |
| Material | Aluminium |
| Shape/Design | Round |
| Lighting Type | LED |
| Style | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Wattage | 12W |
| Style | Contemporary |
| Usage/Application | Home |
| Type | Cluster Hanging Lights |
| Lighting Type | Fluorescent Bulb |
Minimum order quantity: 45 Piece
We are actively engaged in offering best and excellent quality collection of Wooden Hanging Light that are wooden finished and available in many specifications.
Features:
•
Wooden finished
•
Many sizes available
•
Light weighted
•
Attractive designs
•
Perfect approach
•
Durable
₹ 455 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3W |
| Usage/Application | Decoration |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Lighting Color | White |
| Material | Stainless Steel |
Over the long years of experience and sincerity, we are best in supplying best quality collection of Uplighter Light that is designed for household applications.
Features:
Best in quality
Stylish body designs
Light weighted
Many watt options
Perfect approach
Water proof body
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3 W |
| Lighting Color | Black |
| Body Material | Chrome |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Fountain |
| Body Material | Chrome |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 90 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Fountain |
| Body Material | Chrome |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Country of Origin | Made in India |
Mr. Rajpoot (Proprietor)
G & R Sons
2nd Floor, B-157/4, Street No. 10, New Usmanpur
New Delhi - 110053, Delhi, India